MENTEŞELİ SİNEKLİK NASIL TEMİZLENİR?

Yaz kış iç mekanı dış mekandan ayıran, bizleri haşerelerden koruyan sineklikler zamanla dışarıdan gelen toz ile kirlenir. Her model sineklik için ölçü ve montaj hizmeti veren Taş Sineklik, kullanıcıların menteşeli sineklikleri kolay temizleyebilmesi için püf noktaları sizinle paylaşacak.

MENTEŞELİ SİNEKLİĞİ TEMİZLİĞE HAZIRLAMA

Sineklikler takıldıktan sonra kullanıcıların aklında hemen şöyle bir soru beliriyor; ‘’ temizliğini nasıl yapacağım’’? Artık bunu düşünmenize gerek kalmadı. Ankara sineklik servisi olarak ofislerinizi ve evlerinizi haşerelerden korumanın bir yolu olarak tercih ettiğiniz sinekliklerinizi oldukça kolay yoldan nasıl temizleyeceğinizi anlatıyoruz. Bu yöntemle sineklikleriniz pırıl pırıl olacaktır.

Sineklik temizliği için kullanacağınız malzemeler;

  • Bir sprey başlıklı şişe
  • Yoğun kimyasal içermeyen temizlik malzemeleri veya bir bardak dolusu karbonat
  • Ilık su

Sineklik temizlemek için kullanılacak suyun adım adım hazırlanma şekli;

Beş litre kadar suyu ılıklaşana kadar ısıtalım. İçerisine bir bardak karbonat veya yoğun kimyasal içermeyen temizlik malzemelerinden kendi ölçünüz kadar atalım. Karbonat kullandıysanız köpürmeye başladığında sprey başlıklı şişenin içerisine koyalım. Temizlik malzemesi kullandıysanız direkt şişeye doldurabilirsiniz.

Şimdi menteşeli sinekliklerde temizlik nasıl olmalı, menteşeli sinekliği nasıl çıkartabiliriz ona geçelim.

MENTEŞELİ SİNEKLİKLERİN TEMİZLENMESİ

Menteşeli sineklikler diğer sineklikler gibi yerinde değil çıkartılarak temizlenen modellerdendir. Menteşeli sinekliklerin, hafif yukarı kaldırılarak menteşeleri yuvalarından çıkartılır. Daha sonra sprey başlıklı şişe yardımı ile her yerine gelecek şekilde sıkılır, bastırmadan kuru bir bez veya tül ile ovarak tozu alınır. Pırıl pırıl olmuş menteşeli sineklikleriniz tekrar yuvalarına oturtularak ilk günkü gibi temiz şekilde takabilirsiniz.

Unutmayalım ki hiçbir sineklik modeli bol su ile ve sık sık yıkanmamalıdır. Bol su ve sık yıkanan sinekliklerin kullanım ömrü kısalmaktadır.

Bunlara ek olarak sevimli dostlarımız için kullandığımız kapı kedi sineklikleri ve pencere kedi sineklikleri modelimiz de menteşeli tercih edilebilir. Kedi sineklikleri fiberglass malzemeden yapılır ve yıkanmaya, temizlenmeye dayanıklıdır. Bozulmaz, deforme olmaz.

Burada ama dikkat etmemiz gereken sineklik imalat ve montaj hizmeti veren sineklik servislerinin ürün kalitesidir. Taş sineklik olarak kaliteli ürün ve müşteri memnuniyeti her daim önceliğimizdir.

Her türlü sineklik modeli için temizlik konusunda firmamızı arayarak bilgi alabilirsiniz.