SÜRGÜLÜ SİNEKLİK NASIL TEMİZLENİR?

Halk arasında sürgülü sineklik olarak bilinen ama sineklik piyasasındaki akordiyon ve pileli sineklik isimleriyle nam salmış dönemin en çok tercih edilen sineklik çeşidi; ofislerin, evlerin ve kış bahçelerinin vazgeçilmezleri konumunda. Yaşam alanlarının haşerelerden korunması için kullanılan sürgülü sineklikler, estetik görüntüsü ve işlevsel yapısı ile popüler ürünler kategorisinde taht kurmuş. Tül malzemelerin katlanarak dikilmesi sonucunda tasarlanan bu model, diğer sineklik modellerine göre de yüksek koruma özelliğine sahip. Tüm bu işlevlerinin yanı sıra kolay kullanımı ile de ön plana çıkan bu model aynı zamanda kolaylıkla da temizlenebilir bir ürün, bu da kullanıcıların tercih yönünü değiştirmede önemli bir etken. Hadi gelelim nasıl temizlendiğine.

SÜRGÜLÜ SİNEKLİK NASIL TEMİZLENİR

SÜRGÜLÜ SİNEKLİK TEMİZLİĞİ İÇİN PÜF NOKTALAR

Temizlenmesi en kolay ürünlerin başında gelen sürgülü sineklik modelleri, ilk olarak sprey başlıklı bir şişeye ılık su koyarak temizlenmeye başlanır. Koyduğumuz ılık suyu sürgülü sinekliğin üzerinde bulunan kirlerin yumuşatılması için kullanacağız. Sonraki aşamada yoğun kimyasal içermeyen temizlik ürünleri ile sinekliğin katlanan kısımlarına zarar vermeden, yumuşak bir bez veya tül yardımı ile temizleyebiliriz. Yumuşatma ve temizleme işlemlerini bitirdikten sonra durulama işlemine geçmeliyiz.

Durulama işlemi yapılırken oldukça dikkatli davranılması gerekir. Durulama esnasında iç ve dış kısımların önüne bir bez serilmeli ve fazla suyun iç mekana geçmesi engellenmelidir. Son aşamada ise sinekliğin çerçevesi ve pervaz kısımlarının temizlenmeli ve sürgülü sinekliğin temizliği sonlandırılmalıdır.

En önemli püf noktalardan birisi de şudur ki; sık sık bol su ile temas eden sineklik modellerinin kullanım ömrünün kısalmasına neden olabilir. O nedenle ara temizlik için sprey başlıklı şişe ve kuru bez yardımı ile toz birikmesini engellemek yeterli olacaktır.